Rejonowe Spotkanie Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej - 21.02.2009

Data 2009/02/21 18:30:00 | Temat: Spotkanie Akcji Katolickiej

Tym razem na miejsce swojego Rejonowego Spotkania Formacyjnego Akcja Katolicka Diecezji Bielsko-Żywieckiej wybrała kościół jubileuszowy p.w. św. Pawła Apostoła na osiedlu Polskich Skrzydeł. Z całej diecezji zebrało się około 150 osób. Wśród zgromadzonych był oczywiście zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej z p. Prezesem Andrzejem Kamińskim na czele. Gościem spotkania był m.in. p. poseł Stanisław Szwed.
     


Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 od celebrowania Mszy Św., której przewodniczył i homilię wygłosił Diecezjalny Asystent Kościelny, ks. prof. Tadeusz Borutka. Wśród koncelebransów był również zaproszony na spotkanie ks. prof. Jan Orzeszyna.
   


Po Mszy Św. ks. Orzeszyna, specjalista teologii moralnej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, wygłosił wykład na temat: "Społeczno-moralny aspekt niepłodności w małżeństwie". Wykład został wysłuchany z dużym zainteresowaniem.
   


Czas w kościele został dopełniony nabożeństwem do św. Pawła, które pozwoliło na wypełnienie pozostałych warunków dla uzyskania odpustu zupełnego.
Spotkanie zakończył skromny posiłek przygotowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Pawła Apostoła.
   
   


Na pamiątkę spotkania w kościele jubileuszowym w Roku św. Pawła Prezes Akcji Katolickiej, p. Kamiński, Asystent Kościelny, ks. Borutka oraz goście: wykładowca, ks. Orzeszyna i poseł Stanisław Szwed otrzymali specjalne figurki św. Pawła, jako zaproszenie do Jego naśladowania.
 
Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl