Boże Narodzenie 2011
Kościół naszym domem

Data 2011/12/24 22:30:00 | Temat: Dekoracje

Bóg stał się człowiekiem, by zamieszkać pośród nas. Założył wspólnotę Kościoła, byśmy w niej mogli nieustannie przeżywać Misterium Jego Obecności. W tej wspólnocie sam Bóg Ojciec jest naszym ojcem, a Syn Boży rodzi się jako nasz brat.
W stajence betlejemskiej nie może więc zabraknąć ciepła miłości Świętej Rodziny. To Jezus stał się szczególnym przyczynkiem budowania tej betlejemskiej wspólnoty. Mimo, że Narodzenie dokonuje się w stajni pomiędzy zwierzętami, to jednak miłość w tej maleńkiej wspólnocie sprawia, że Syn Boży nie jest pozbawiony domu.
 

Bóg rodzi się pośród Kościoła, czyli nas. Po lewej stronie widzimy nasze miasto z charakterystycznymi budynkami: katedrą św. Mikołaja, kamienicą Kałuży, Studiem Filmów Rysunkowych, Zamkiem Sułkowskich, Teatrem Polskim, kamienicami rynku, hotelem i blokami naszego osiedla oraz dworcem kolejowym. Do niektórych budynków przy odrobinie wysiłku możemy nawet zajrzeć do środka (katedra, teatr, dworzec).
   
 

Poniżej budynki wioski ukazujące codzienne życie. Praca przypomina o zapewnieniu bytu rodziny, zaś zabawa o budowaniu więzi rodzinnych przez mile spędzany czas.
 

Po prawej stronie widzimy wnętrze domu. Z przodu znajduje się pokój ze stołem i krzesłami. To tutaj jest najważniejsze miejsce domu, gdzie możemy się spotkać i porozmawiać. Na komodzie znajdują się rodzinne fotografie, które równocześnie ukazują szczególne wydarzenia minionego roku w naszej wspólnocie parafialnej. Jest więc obraz beatyfikacyjny bł. Jana Pawła II, zdjęcie biskupa Piotra z dnia święceń biskupich, oraz fotografie przedstawiające wydarzenia: koronacji dzieci w Uroczystość Objawienia Pańskiego, pielgrzymów naszej parafii nad Jordanem w Ziemi Świętej, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie.
   

Wszystko się łączy w jeden obraz, co symbolizuje kolejka przemierzająca przez niektóre części szopki. Zaś stopki prowadzące do żłóbka przypominają, że w rodzinie mamy podążać do Chrystusa. On umacnia rodzinę i pokazuje, że wspólnymi siłami będziemy całym Kościołem tworzyć wspólny dom.
   

Wykonawcy szopki:
Wykonawcy główni: Barbara, Agnieszka, ks. Grzegorz
Pomoc: Agnieszka, Bartłomiej, Beata, Daria, Gabriela, Jan, Kamil, Michał, Monika, Natalia, Patrycja, Paweł, Wiktoria
 

Dekorację można oglądać i podjąć rozważanie przed i po każdej Mszy św. oraz w ciągu dnia od zakończenia Mszy św. przedpołudniowej do Mszy św. wieczornej. Kaplica jest otwarta a urządzenia ruchome powinny się uruchomić na impuls z czujnika ruchu w pobliżu skarbonki
Serdeczne podziękowania dla wszystkich twórców dekoracji!
 
     
 
   Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl