Narodzenie Pańskie 2016


Data 2015/12/25 02:00:00 | Temat: Dekoracje

PASTERKA, SZOPKA I DEKORACJE ŚWIĄTECZNE U "ŚW. PAWŁA" - ROK 2016
"IDŹCIE I GŁOŚCIE!"

Temat roku "Idźcie i głoście", który wpisuje się na czwarty rok realizacji w Kościele w Polsce cyklu: "Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa" jest obecny również w naszej dekoracji bożonarodzeniowej.
Po odkryciu i przyjęciu daru Nowego Życia (przy okazji przygotowania do świętowania 1050 rocznicy chrztu Polski) jesteśmy wezwani by dzielić się tym darem z innymi. Postacie zbliżające się do "Groty Betlejemskiej" z Nowonarodzonym symbolizują nas wszystkich (są tam ludzie bardzo młodzi, ale są też dorośli a nawet ludzie w podeszłym wieku).
   
     
Przed nami u źródła Nowego Życia w Chrystusie zaczerpnęło już wielu innych i wyruszyło w świat by na różne sposoby głosić Dobrą Nowinę. Przykładem jest św. Paweł, nasz patron, św. brat Albert Chmielowski (setna rocznica Jego śmierci przypada 25 grudnia 2016, stąd ogłoszony w Polsce Rok Świętego Brata Alberta), następnie Dzieci Fatimskie (bł. Franciszek i bł. Hiacynta oraz s. Łucja, które przypominają o setnej rocznicy objawień fatimskich) oraz św. Maksymilian Kolbe (jeden z patronów naszej diecezji, który wskazuje na jubileusz 25. rocznicy powstania naszej Diecezji).
   
Za ich wzorem mamy iść do ludzi tego świata. Po zachwycie Chrystusem i ugruntowaniu w łasce przez sakramenty w kościele parafialnym idziemy do naszych sióstr i braci z rodziny parafialnej (kilka przykładowych domów i bloków) ...
     
... a następnie do świata, którego ilustracją są charakterystyczne budynki naszego miasta (katedra, ratusz, budynek Poczty Głównej, hotel "President", Studio Filmów Rysunkowych, Dom Kultury Włókniarzy). W końcu trzeba nam przekroczyć granice miasta i iść dalej o czym przypomina dworzec kolejowy.
       


"PASTERKA" I DEKORACJE W KOŚCIELE

Świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy od Mszy Św. wigilijnej, którą celebrowaliśmy o godz. 16.00 w intencji zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku, w intencji naszych rodziców oraz zmarłych zalecanych.
Tradycyjnie o godz. 23.15 "Pasterkę" poprzedziło czuwanie w oparciu o Liturgiczną Godzinę Czytań.
Na "Pasterkę" w czasie procesji wejścia została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus, którą Ks. Proboszcz złożył na ołtarzu a na koniec "Pasterki" spoczęła w żłóbku między Maryją i Józefem.
     
   

 
         

       

     

   


Składam serdecznie i wielkie podziękowania dla p. Marceliny Waliczek, która wykonała wszystkie dekoracje! Podziękowania też dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania dekoracji (w tym ofiarodawczyni choinki)! Również podziękowania dla tych, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i wspólne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego, więc podziękowania dla:
  • Ks. Wikariusza (za dyżury w konfesjonale, prowadzenie Rorat oraz wszelką inną pomoc - przy okazji podziękowania też dla wszystkich ofiarodawców nagród "roratnich"!)
  • Ks. Przemysława Sawy
  • Panów Kościelnych i Pana Organisty
  • Szafarzy nadzwyczajnych Komunii św.
  • Służby liturgicznej
Ks. Proboszcz


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl