Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Dzieci Maryi i Ruchu Światło-Życie - 13.09.2008

Data 2008/09/06 18:30:00 | Temat: Dziękczynienie i prośba o błogosławieństwo

Około 1600 osób przybyło do kościoła jubileuszowego pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej na osiedlu Polskich Skrzydeł w sobotę 13 września br. uczestnicząc w Pielgrzymce Służby Liturgicznej (ministranci, lektorzy i schole liturgiczne), Dzieci Maryi i Ruchu Światło-Życie (Oaza Dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa i Domowy Kościół).
Jak co roku głównym organizatorem Pielgrzymki był ks. Sławomir Zawada, Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej.
Spotkanie zaczęło się o godz. 9.30 od modlitwy różańcowej, którą poprowadziły Dzieci Maryi razem ze swoim opiekunem, ks. Stanisławem Filapkiem.


     


O godz. 10.30 rozpoczęła się celebracja Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza, Tadeusza Rakoczego. Razem z Ks. Biskupem mszę św. koncelebrowało ponad 60 kapłanów, a w sumie uczestniczyło w niej około 100 kapłanów. Przed mszą św. jeszcze nauka pieśni o św. Pawle.
     


     


 


Śpiewy prowadziła Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie.
Po homilii Ks. Biskup ustanowił do posługi w małej grupie w tym Ruchu ośmioro młodych ludzi.

     
Po chwili przerwy przeznaczonej na rozmowy, spotkania i posiłek cała pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem, w którym modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Pawła i razem z Nim, upraszając u Boga łaski potrzebne dla wykonania naszych zadań, o których przypomniał nam Ks. Biskup w czasie mszalnej homilii.Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl