Inauguracja Roku św. Pawła w diecezji bielsko-żywieckiej - 10.07.2008

Data 2008/07/13 18:30:00 | Temat: Inauguracja Roku św. Pawła

10 lipca 2008 r. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej, Janusz Zimniak, przewodniczył mszy św. w kościele pw. św. Pawła uroczyście inaugurując diecezjalne obchody Roku Jubileuszowego 2000. rocznicy urodzin św. Pawła. Ksiądz Biskup poświęcił także figurę Apostoła Narodów, która została usytuowana przed wejściem do świątyni. Uroczystości połączone były z Dniem Wspólnoty oaz Ruchu Światło-Życie przeżywających rekolekcje na terenie Podbeskidzia.


     


Bp Zimniak zwracając się do ponad tysiąca, głównie młodych, uczestników liturgii zaapelował by, udział w obchodach Roku Pawłowego rozpoczętego 28 czerwca w Rzymie przez Benedykta XVI, był okazją do medytacji nad treścią przesłania Pawłowego. (posłuchaj) "To doskonały moment, by wgłębić się w teologię Apostoła. Pragnę, abyście tych obchodów nie puścili płazem, byście nie przeszli obok nich, byście nie skupiali się jedynie na samych uroczystościach. Święty Paweł zasługuje na to. Niech ta jego nauka rozbrzmiewa w waszych sercach na co dzień" - mówił Ks. Biskup.


       


     


Wcześniej, od godz. 10.00, spotkały się wspólnoty oazowe, które w tym czasie przeżywały rekolekcje na terenie naszej diecezji. Prezentując się, każda z nich zaśpiewała piosenkę oazy oraz zaprezentowała świadectwo swojego spotkania z Bogiem i odkrycia Jego działania. Tym sposobem byliśmy uczestnikami swoistego koncertu ewangelizacyjnego i wielkiej modlitwy uwielbienia!

   

        


Po mszy św. był czas na zabawę i radość we wspólnocie!

     

     

        Cała uroczystość zakończyła się nabożeństwem rozesłania i misji w czasie którego prawie 200 osób złożyło deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w których w imię ofiarnej miłości do wszystkich ludzi zniewolonych złożyło następujace zobowiązanie na 1 rok lub na całe życie: "Zobowiazuję się (...) zachować dobrowolną i całkowitą abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych. Postanawiam również: nie częstować nikogo alkoholem, nie wydawać pieniędzy na zakup napojów alkoholowych oraz uczestniczyć w spotkaniach i akcjach KWC".

   

   Przed oficjalną inauguracją Roku św. Pawła w naszej diecezji, młodzież, która przeżywała rekolekcje oazowe przy kościele św. Pawła wyszła na ulice osiedla i niczym siewca z przypowieści Pana Jezusa rzucali ziarna Słowa Bożego (z listów św. Pawła), "ziarna", które padały na drogę. Wszystko po to, aby Słowo Boże mogło dotrzeć do wszystkich!

   

   Podobnie, w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, tak jak krzyż, nieśliśmy Słowo Boże, by zanieść je nawet do tych, którzy do kościoła nie trafiają!

   

   Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl