Jubileusz kapłanów wyświęconych 31.03.1983

Data 2013/02/07 22:30:00 | Temat: Rekolekcje kapłańskie

W tym roku (jeśli Bóg pozwoli!) ks. proboszcz Marcin Aleksy wraz ze swoimi kolegami rocznikowymi będzie przeżywał 30 rocznicę święceń kapłańskich. Święcenia miały miejsce w katedrze w Katowicach 31 marca 1983 roku a konsekratorem był ks. bp Herbert Bednorz. Świętowanie Jubileuszu kapłani rozpoczęli od rekolekcji zamkniętych w dniach 4-7.02.2013.
Rekolekcje odbyły się w szczególnym miejscu jakim jest Dom Rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski "Księżówka" w Zakopanem. Jest to Dom, w którym mieszkał i modlił się papież Jan Paweł II a dzisiaj jest tam obecny w relikwii Jego krwi.
  
  
     
  
  
  
Rekolekcje wygłosił ks. bp Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Ksiądz Biskup przypominał pytania na jakie wszyscy kapłani odpowiadali biskupowi w czasie święceń. Pytania te i odpowiedzi na nie Rekolekcjonista osadzał w świetle wiary, która ma być przeżywana, wyznawana, celebrowana i przemodlona. Uczestnikiem tych rekolekcji był również ks. bp Józef Kupny, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, również kapłan rocznika święceń 1983.
  
     
  Za udostępnienie kilku zdjęć dziękujemy ks. Janowi Piontkowi!

Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl