Klub Mamy na Skrzydłach

Data 2015/11/26 22:30:00 | Temat: Klub Mamy

Spotkania Klubu Mamy odbywają się w środy w godzinach od 10.00 do 12.00, w salce na plebanii. Klub tworzy przestrzeń spotkania i swobodnej rozmowy dla mam i dzieci. Można w nim podzielić się swoimi doświadczeniami, zyskać wsparcie i zrozumienie, zainspirować się pomysłami innych, dowiedzieć się o ciekawych inicjatywach. Zapraszamy na herbatkę i rozmowę mamy z dziećmi (i najmniejszymi, i większymi), oczekujące dziecka, i wszystkie zainteresowane.
W minionym roku na spotkaniach Klubu przygotowywałyśmy razem z dziećmi drobne ozdoby z masy solnej czy filcu, bożonarodzeniowe łańcuchy, kartki i palmy wielkanocne, rozmawiałyśmy o ciekawych lekturach, dowiadywałyśmy się wiele na temat kosmetyków i witamin, zwłaszcza dla niemowląt. Wśród dzieci powodzeniem cieszyły się zabawy muzyczne i zajęcia manualne z wykorzystaniem bibuły, farb, domowej ciastoliny, liści czy drobnych ziaren. Każde spotkanie było dla mam pretekstem do rozmowy i miłą odskocznią od codziennych spraw, a dla dzieci okazją do zabawy i wspólnych aktywności.
Po przerwie wakacyjnej pierwsze spotkanie w środę, 6 września 2017. Osoba do kontaktu: Joanna Michalik, jej numer telefonu to 508-578-859.
        
     
Klub powstał z myślą o mamach, które chcą aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi w towarzystwie innych mam, wymienić doświadczenia lub może szukają wsparcia w tym trudnym zadaniu jakim jest wychowanie i opieka nad dzieckiem. Jednocześnie spotkania są szansą do przeżycia czegoś innego niż standardowe czynności domowe, zainspirowania się rozmowami z ciekawymi ludźmi oraz stworzenia przestrzeni do wspólnej zabawy dzieciom.
Spotkania odbywają się w środy w godzinach 10-12 w salkach na plebani. Mają charakter otwarty. Każdy angażuje się tyle ile chce i na ile pozwoli mu dziecko/dzieci.
Zaczynamy od zaparzenia herbaty, dajemy sobie czas na dojście bo wiadomo, że z dziećmi punktualność nie zawsze jest możliwa. W tym czasie dzieci rozkładają swoje zabawki na dużym dywanie...
  
Zajęcia prowadzimy samodzielnie, dzieląc się wzajemnie bogactwem umiejętności, talentów i doświadczeń, które mamy. Czasami zapraszamy gości z zewnątrz.
Tematyka spotkań jest różnorodna. Przede wszystkim dajemy sobie jako kobietom czas na osobisty rozwój i twórcze spędzenie czasu.
Na jednych z pierwszych zajęć plotłyśmy wierzbowe wianki...
     
     
Przy okazji prowadzonych zajęć toczą się rozmowy...
  
A nasze dzieci uczestniczą w zajęciach na swój sposób ...
        
Co jakiś czas organizujemy zajęcia z myślą o naszych pociechach. Poniżej zajęcia sensoryczne i rozwijanie motoryki małej czyli różne ziarna i domowej roboty ciastolina w roli głównej. Dzieci miały ogromną frajdę a my mogłyśmy przy tej okazji znów trochę porozmawiać...
     
Co jakiś czas organizujemy również szkolenia z różnych umiejętności przydatnych w budowaniu relacji z mężem oraz organizowaniu życia rodzinnego, takich jak komunikacja interpersonalna czy zarządzanie czasem...
        
Oczami uczestniczek:
Klub Mamy to dla mnie możliwość wymiany spostrzeżeń oraz korzystanie z rad bardziej doświadczonych mam. Poza tym - miła odskocznia od codziennych obowiązków...       (Aneta)

Klub Mamy to czas zawsze dobrze spędzony. Nawet jak nie chce mi się wyjść z domu, to zawsze wracam zadowolona. Moje dziecko spotyka się z innymi dziećmi a ja wymieniam się spostrzeżeniami z innymi, bardzo sympatycznymi i ciepłymi mamami.        (Renia)

Razem, raźnie i twórczo!        (Aneta)


O "Klubie Mamy" w Gościu Niedzielnym!


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl