Pielgrzymka do Sanktuarium
Miłosierdzia Bożego
w Krakowie-Łagiewnikach - 26.04.2010

Data 2010/04/26 18:30:00 | Temat: Pielgrzymka

26 kwietnia 2010 o godz. 9.30 stuosobowa delegacja z parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej wyruszyła dwoma autokarami na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
Najpierw zatrzymaliśmy się w Krakowie i na Wawelu nawiedziliśmy kryptę, gdzie pochowano doczesne szczątki pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
   
Po krótkim czasie przeznaczonym na indywidualne zwiedzanie Wawelu i centrum Krakowa udaliśmy się do Sanktuarium w Łagiewnikach.
Kiedy dotarliśmy na miejsce o godz. 14.40 wysłuchaliśmy konferencji o św. siostrze Faustynie i Miłosierdziu Bożym. O godz. 15.00 połączyliśmy się w modlitwie z wszystkimi pielgrzymami oraz tymi, którzy modlili się przy radioodbiornikach odbierających transmisję Godziny Miłosierdzia.
Szczytowym momentem naszego pielgrzymowania była Eucharystia, kórej przewodniczył Ks. Proboszcz Marcin Aleksy. On też wygłosił homilię. W koncelebrze byli m.in. Ks. Wikariusz Grzegorz Strządała oraz, w imieniu kustosza Sanktuarium, Ks. Prałat Franciszek Ślusarczyk (sam Kustosz, czyli ks. bp Jan Zając powitał Przewodników Pielgrzymki w zakrystii!).
   
   
Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz dokonał Aktu Zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu włączając do niego parafię św. Pawła w Bielsku-Białej.
  

Po Mszy św. jeszcze oddanie czci relikwiom św. Faustyny, pobłogosławienie dewocjonaliów oraz wspólne zdjęcie.
Na koniec indywidualne zwiedzanie Sanktuarium, modlitwa przed Najśw. Sakramentem i powrót do domu!
Również czas podróżowania w obydwie strony był okazją do rozważania i zgłębiania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
   

Bogu niech będą dzięki za ten Święty Czas pielgrzymowania!!!
I jeszcze relacja ze strony ks. Grzegorza!


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl