Pielgrzymka z "majówką" - 19.05.2012

Data 2012/05/20 18:30:00 | Temat: Pielgrzymka z "majówką"

19 maja 2012 w grupie ludzi zaangażowanych na różne sposoby w parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej wyruszyliśmy na pielgrzymkę połączoną z "majówką".
Pierwszym miejsce w którym się zatrzymaliśmy było sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Tutaj zwiedziliśmy muzeum sanktuaryjne i celebrowaliśmy wraz z wieloma innymi pielgrzymami (w tym grupy dzieci I-komunijnych) Najświętszą Eucharystię!
 

Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania był Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie. W jednym miejscu i w krótkim czasie mogliśmy odwiedzić wiele niezwykłych miejsc na świecie, takich jak: Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie i Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem, sanktuaria maryjne w Lourdes, Fatimie, Mariazell, Altötting, Montserrat, La Salette, Loreto, "Domek Maryi" w Efezie, Ostra Brama w Wilnie, a ponadto Santiago de Compostella, Asyż, Eczmiadzyn, Lateran i Medjugorie.
   
   
 

Czas w autokarze wypełniała nam modlitwa i śpiew, ale także był to czas rozmów i radości a także wspomnień Ks. Proboszcza, dla którego była to swoista "podróż sentymentalna" po czasach dzieciństwa i młodości, bo przejeżdżaliśmy przez Jego rodzinne strony.
 

Na koniec zatrzymaliśmy się we wsi Pniowiec, gdzie brat Ks. Proboszcza, Janek, i Jego rodzina oraz sąsiedzi, podjęli nas grilowaną kiełbasą, kawą, herbatą i ciastem (choć wiele ciast mieliśmy ze sobą!) ale także mlekiem i innym wiejskimi specjałami. Mieliśmy też okazję podziwiać pokaz latających modeli szybowców!
   

Ostatnim punktem była króciutka wizyta w Sowicach, u drugiego brata Ks. Proboszcza, u ks. Ludwika!
To był naprawdę piękny dzień pełen wrażeń!!!


P.S. Wszystkim osobom, również tym, którzy z różnych powodów nie mogli z nami jechać, a które są zaangażowane w życie Parafii św. Pawła Apostoła (także spoza naszej Parafii!), składam serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc!!!

Ks. Proboszcz



Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl