Pielgrzymka Roku Wiary - 18.05.2013

Data 2013/05/18 18:30:00 | Temat: Pielgrzymka w Roku Wiary

W Roku Wiary wyruszyliśmy w sobotę, 18 maja, z pierwszą tegoroczną parafialną pielgrzymką do której zaproszeni zostali przede wszystkim ci, którzy udzielają się przy sprzątaniu naszego kościoła. To była też pewna forma docenienia podejmowanego trudu i podziękowania ze strony Ks. Proboszcza, który tą pielgrzymkę sfinansował. Wyruszyło 70 osób.
Pierwszym miejscem w którym się zatrzymaliśmy był Park Miniatur w Inwałdzie. Tutaj w skali mikro mogliśmy odwiedzić wiele miejsc na świecie (także i w Polsce), w tym również tych o charakterze sakralnym.
   
     
Ale była to też okazja do przeżywania Bożej radości, bo nie tylko dzieci korzystały z dodatkowych atrakcji takich jak karuzela "Diabelski Młyn" czy "Łódź piratów" albo samochodziki elektryczne, kino 5D i inne (wszystkiego nie będziemy zdradzać!).
   
Następne miejsce naszego pielgrzymowania to Wadowice. Tutaj było trochę ciasno, bo właśnie w tym dniu odbywał się Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży Szkół im. Jana Pawła II w ramach obchodów 93 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dzięki temu niektórzy z nas mieli nawet okazję uścisnąć rękę kard. Dziwisza! Nawiedzenie w tym dniu Muzeum a w nim repliki mieszkania Wojtyłów i bazyliki wadowickiej to były szczególne przeżycia.
Wielu nie omieszkało jeszcze skorzystać z okazji by zaopatrzyć się w "papieskie kremówki"!
(zdjęcia z Wadowic są z innego dnia!)
     
   
Ostatni cel naszego pielgrzymowania w tym dniu to była Kalwaria Zebrzydowska. Najpierw z Przewodnikiem mogliśmy odwiedzić apartamenty papieskie w których mieszkał Jan Paweł II a potem poznać sanktuarium i jego historię. Szczytowym momentem pielgrzymki była Msza św. celebrowana przy głównym ołtarzu bazyliki. Modliliśmy się w niej, oprócz wszystkich indywidualnych intencji, za rodzinę z Jastrzębia dotkniętą katastrofą pożaru (właśnie w tym czasie w Jastrzębiu odbywał się pogrzeb 5 ofiar tej tragedii!).
     
To był piękny dzień obfity w wiele różnych przeżyć. A wszystko Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą. Niech Bóg będzie uwielbiony w tym, czym nas obdarował!
   
I jeszcze raz wielkie podziękowanie dla wszystkich (nie tylko pielgrzymów tego dnia!), którzy angażują się w diakonię sprzątania naszego kościoła!!!

Ks. ProboszczTen artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl