Dziękczynienie za posługę kościelnego,
p. Aleksandra Turkowskiego - 28.08.2011r.

Data 2011/08/28 18:30:00 | Temat: Pan Kościelny

W niedzielę, 28 sierpnia 2011, w czasie Mszy Św. o godz. 8.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za wieloletnią posługę w charakterze kościelnego, p. Aleksandra Turkowskiego (większość mówi jednak: p. Olka).
Z kolei panu Olkowi dziękujemy (tzn. Ks. Proboszcz, wszyscy kapłani pracujący w naszej Parafii, mieszkańcy i pracownicy plebani oraz wszyscy życzliwi parafianie i nie tylko!) za wszelkie dobro, jakiego staliśmy się uczestnikami przez Jego posługę.
Te prawie 20 lat wypełnione były pracą przy budowie naszego kościoła, troską o plebanię i pozostałe pomieszczenia parafialne, o całe otoczenie (w tym m.in. koszenie trawy i odśnieżanie!), o wygląd kościoła oraz o zakrystię i sprawy związane z kultem Bożym!
Dziękując za niesamowite zaangażowanie w sprawy Kościoła i wszystkiego co związane z Parafią jednocześnie przepraszamy za to co było trudne i bolesne, bo ludzie niestety potrafią zadawać ból. Te przeprosiny składamy za siebie ale również nawet za tych, którzy, sprawili przykrość a nie poczuwają się do winy!
Niektórzy mówią, że "nie ma ludzi niezastąpionych!" Ale to jest tylko częściowo prawdą, bo każdy człowiek jest niepowtarzalny i wnosi z sobą wyjątkowe wartości.
Jeszcze raz więc dziękujemy p. Olkowi za Jego absolutną niepowtarzalność i życzmy obfitości Bożych darów w całym życiu!!!
Sobie zaś (czyli naszej Parafii) życzymy godnego następcy p. Olka!
 Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl