Niedziela Palmowa - 5.04.2009

Data 2008/09/06 18:30:00 | Temat: Niedziela Palmowa

Półtora tysiąca uczestników diecezjalnego Dnia Młodzieży w Bielsku-Białej odpowiedziało na zaproszenie Biskupa Ordynariusza i wzięło udział w szkole nadziei św. Pawła. W roku jubileuszowym Apostoła Narodów młodzi diecezjanie po raz pierwszy w historii świętowali Niedzielę Palmową w kościele jubileuszowym pod jego wezwaniem, nie zaś - jak dotychczas - w katedrze.
Obchody Dnia Młodzieży rozpoczęły się wczesnym popołudniem pod odsłoniętym na rozpoczęcie Roku Jubileuszowego pomnikiem św. Pawła. Uliczki bielskiego osiedla Polskich Skrzydeł wypełnił barwny tłum młodzieży z kolorowymi palmami. Po odczytaniu Ewangelii o wjeŸdzie Chrystusa do Jerozolimy młodzież w procesji pod przewodnictwem bp. Tadeusza Rakoczego przekroczyła próg jubileuszowej świątyni. Niedziela Palmowa była również okazją do zyskania odpustu roku jubileuszowego.
       


- Młodość w sposób szczególny jest czasem nadziei - przypomniał zebranym ordynariusz bielsko-żywiecki. - Dla Pawła nadzieją nie był jakiś ideał czy sentyment, ale żywa osoba: Jezus Chrystus, Syn Boży. Spoglądając w przyszłość z wieloma oczekiwaniami, złóżcie nadzieję w Bogu żywym! - dodał.


Oprawę muzyczną tradycyjnie zapewniła diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie!
   


(tekst) por. Robert Karp ze strony: diecezja.bielsko.pl


W czasie uroczystości Ksiądz Biskup wręczył niektórym grupom z naszej diecezji, które szczególnie pochylają się nad Słowem Bożym (w tym Grupie Biblijnej z naszej Parafii), specjalne błogosławieństwo.


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl