Parafialne rekolekcje wielkopostne
30.03. - 2.04. 2017


Data 2017/04/01 18:30:00 | Temat: Rekolekcje parafialne

Tegoroczne rekolekcje parafialne prowadził ks. prał. Zbigniew Powada, emerytowany, wieloletni proboszcz parafii katedralnej w Bielsku-Białej, kapelan Duszpasterstwa Ludzi Pracy, kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej, wielce zasłużony kapłan dla naszego miasta (w dniu rozpoczęcia rekolekcji świętował 45 rocznicę swoich święceń kapłańskich!).
   
Tradycyjnie Msze Św. w tygodniu w czasie rekolekcji były o 8.00 i 18.00 z nauką rekolekcyjną.
Termin rekolekcji został przełożony z powodu choroby Ks. Prałata.
Niestety w przeddzień rozpoczęcia rekolekcji problemy zdrowotne Ks. Prałata się odnowiły, ale postanowił, że jednak rekolekcje się odbędą i je poprowadzi. Dzielnie walczył z gorączką i dolegliwościami. Miał problemy z chodzeniem, staniem i równowagą ale głosił Słowo Boże.
W pierwszym dniu nawiązał do ewangelijnej perykopy o uzdrowieniu ślepego, wzywając nas byśmy uznali naszą wewnętrzną ślepotę i pozwolili Jezusowi by nas uzdrowił.
Drugi dzień rekolekcji był okazją do refleksji nad postem i jałmużną (szczególnie zostaliśmy wezwani do "jałmużny czasu").
W trzecim dniu rekolekcji (w sobotę) Rekolekcjonista podjął temat modlitwy.
Jednak to już był koniec możliwości Ks. Prałata. Nie mógł już wygłosić nauki dla chorych i seniorów oraz głosić Słowa Bożego w niedzielę, na zakończenie rekolekcji! (obiecał, że jak tylko wydobrzeje dokończy nauczanie i wygłosi niedzielne kazanie!).

W ramach rekolekcji w sobotę o godz. 10.00 była celebrowana Msza Św. z udzielaniem sakramentu chorych a po niej spotkanie przy stole dla chorych i starszych wiekiem - to nasz Parafialny Dzień Chorego. Ks. Proboszcz zastąpił Ks. Rekolekcjonistę i udzielił sakramentu chorych 54 osobom.
       


Od poniedziałku 3 kwietnia do środy 5 kwietnia odbyły się rekolekcje parafialne dla dzieci. Spotkania były codziennie o godz. 15.00 a prowadził je ks. Grzegorz Piekiełko, wikariusz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Straconce.
Ks. Rekolekcjonista w swoim nauczaniu wykorzystywał różne przedmioty a także zaangażowanie uczestników!
   
   


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl