Pielgrzymka - 11.10.2014

Data 2014/10/11 18:30:00 | Temat: Pielgrzymka

W czasie majowej pielgrzymki do Lourdes i innych sanktuariów europejskich ks. Ludwik Aleksy, również uczestnik tej pielgrzymki, zaprosił nas do siebie, czyli do Sowic k/Tarnowskich Gór, na grilla. Nadszedł czas by skorzystać z tego zaproszenia. Wolne miejsca w autokarze wypełnili inni chętni do wspólnego pielgrzymowania!
11 października (w sobotę) 2014 r. o godz. 8.00 wyruszyliśmy sprzed kościoła św. Pawła w Bielsku. Pierwszym przystankiem było sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich. Tam najpierw zwiedziliśmy pięknie odrestaurowany Pocysterski Zespół Pałacowo-Klasztorny a potem celebrowaliśmy Eucharystię razem z pielgrzymką Róż Różańcowych z całej diecezji gliwickiej pod przewodnictwem ks. bpa Gerarda Kusza, bpa pomocniczego tej diecezji.
   
   
   
       
     
     
Po przyjeździe do Sowic wysłuchaliśmy prelekcji historyka, ks. kan. Jeziorskiego o historii Sowic i Tarnowskich Gór a następnie był czas posiłku. Obfitość i różnorodność potraw stały się dowodem gościnności i życzliwości naszych gospodarzy.
   
     
Po tak obfitym posiłku konieczny był spacer więc poszliśmy by choć odrobinę zachwycić się przepięknym starym miastem Tarnowskie Góry!
   
   
Po tylu wrażeniach, w blasku zachodzącego słońca, wyruszliśmy w drogę powrotną, by późnym wieczorem wrócić do domu!
 


Ten artykuł pochodzi ze strony:
http://www.pawelbielsko.pl